Przerwa w lidze nie pomogła. AZS Olsztyn znów przegrywa

Michał Gogol, trener Indykpolu AZS Olsztyn

Michał Gogol, trener Indykpolu AZS Olsztyn (ARKADIUSZ STANKIEWICZ)

Siatkarze Indykpolu ulegli na wyjeździe Cerradowi Czarnym Radom 2:3. Dwa tygodnie treningów nie odmieniły gry olsztynian, którzy przegrali siedem meczów z rzędu.

Michał Gogol, nowy trener Indykpolu AZS, podkreślał duże znaczenie przerwy w rozgrywkach ligowych, która pomoże w przygotowaniu się do meczu w Radomiu. Ponadto szkoleniowiec wreszcie miał do dyspozycji cały skład. Holender Robbert Andringa wyleczył kontuzję, a Słowak Marcel Lux wrócił ze zgrupowania reprezentacji. Mecz na przyjęciu rozpoczęli jednak Jakub Urbanowicz i Ukrainiec Serhij Kapelus.

Początek meczu rzeczywiście sugerował poprawę gry akademików. Pod koniec roku zawodnicy sami zaznaczyli, że mecze przegrywają przede wszystkim przez złą zagrywkę. W pierwszym secie rywalizacji z Czarnymi serwowali jednak świetnie. Cały zespół zanotował aż sześć asów, a Paweł Pietraszko czterokrotnie punktował serwisem. Brakowało za to skutecznych akcji na środku i bloku, ale to właśnie po akcji blokiem Jakuba Ubranowicza olsztynianie zakończyli partię zwycięstwem 25:16.